Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Stawiamy na zdrowie psychiczne dzieci

Autor: Dominik Borczyk |

Kolejna placówka oświatowa w naszym regionie otrzymała darowiznę ze środków Fundacji JSW na modernizację gabinetu psychologicznego.

Coraz więcej szkół postanawia wygospodarować na terenie swojej placówki specjalne miejsce, w którym panuje cisza i spokój. Wyciszona, szkolna przestrzeń wychodzi naprzeciw osób, które marzą o chwili spokoju między zajęciami. Takie miejsce tworzy idealne warunki do regeneracji układu nerwowego, mózgu oraz pozwala na  wyciszenie przed następną lekcją. 

Inne placówki oświatowe zauważają również potrzebę modernizacji gabinetu psychologicznego, który często odstrasza, niż zachęca uczniów przed wizytą w nim. Jedną z takich szkół jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Żorach, którego dyrekcja zwróciła się do zarządu Fundacji JSW z prośbą o udzielenie darowizny na realizację projektu Stop&Smile.

Głównym celem tego przedsięwzięcia była modernizacja starego gabinetu psychologicznego, w nowoczesną, otwartą na uczniów zieloną przestrzeń. 

- Nasz nowy gabinet psychologiczny uważamy za otwarty. To będzie miejsce, gdzie emocje naszych uczniów będą priorytetem. Teraz dzieci przedszkolne i szkolne  przytłoczone stresem, lękiem czy niepokojem i te które potrzebują wsparcia i profesjonalnego podejścia będą miały zapewnioną bezpieczną przestrzeń do wyrażania swoich uczuć i przeżyć - relacjonuje szkoła w mediach społecznościowych. 
 

Przypomnijmy, że z takiego wsparcia skorzystały również inne placówki działające na terenie działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.   

Inne aktualności

Więcej aktualności