Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Stawiamy na zdrowie psychiczne dzieci

Autor: Dominik Borczyk |

Kolejna placówka oświatowa w naszym regionie otrzymała darowiznę ze środków Fundacji JSW na modernizację gabinetu psychologicznego.

Coraz więcej szkół postanawia wygospodarować na terenie swojej placówki specjalne miejsce, w którym panuje cisza i spokój. Wyciszona, szkolna przestrzeń wychodzi naprzeciw osób, które marzą o chwili spokoju między zajęciami. Takie miejsce tworzy idealne warunki do regeneracji układu nerwowego, mózgu oraz pozwala na  wyciszenie przed następną lekcją. 

Inne placówki oświatowe zauważają również potrzebę modernizacji gabinetu psychologicznego, który często odstrasza, niż zachęca uczniów przed wizytą w nim. Jedną z takich szkół jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Żorach, którego dyrekcja zwróciła się do zarządu Fundacji JSW z prośbą o udzielenie darowizny na realizację projektu Stop&Smile.

Głównym celem tego przedsięwzięcia była modernizacja starego gabinetu psychologicznego, w nowoczesną, otwartą na uczniów zieloną przestrzeń. 

- Nasz nowy gabinet psychologiczny uważamy za otwarty. To będzie miejsce, gdzie emocje naszych uczniów będą priorytetem. Teraz dzieci przedszkolne i szkolne  przytłoczone stresem, lękiem czy niepokojem i te które potrzebują wsparcia i profesjonalnego podejścia będą miały zapewnioną bezpieczną przestrzeń do wyrażania swoich uczuć i przeżyć - relacjonuje szkoła w mediach społecznościowych. 
 

Przypomnijmy, że z takiego wsparcia skorzystały również inne placówki działające na terenie działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.   

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności