Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Fundacja JSW wspiera młodych hokeistów

Jastrzębie-Zdrój to miasto żyjące w rytmie rozgrywek sportowych. Siatkarze, piłkarze i hokeiści mają tu wielu wiernych fanów w każdym pokoleniu.

Osiągnięcia lokalnych drużyn łączą społeczność miasta we wspólnym świętowaniu, budując tożsamość mieszkańców. Jastrzębianie, w tym pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, kibicują całymi rodzinami, przekazując kolejnym pokoleniom miłość do sportu, którą widać na trybunach i boiskach.  Dzieci i młodzież to przecież przyszłość tych drużyn.

Sukcesy klubu hokejowego JKH GKS Jastrzębie i realna szansa na dostanie się do drużyny posiadającej Superpuchar Polski podsycają marzenia o sportowej karierze i zachęcają młodych mieszkańców do podjęcia treningów na lodowisku. Hokej jest jednak sportem wymagającym, nie tylko w kwestii warunków fizycznych, ale również w zakresie niezbędnego sprzętu. Trenerzy nie mogą wpuścić na lód zawodników bez specjalnych ochraniaczy i kasku, nie wspominając o łyżwach i kiju, a sprzęt niestety nie jest tani i szybko się niszczy. Co więcej, dzieci równie szybko rosną i muszą zmieniać wyposażenie nawet co sezon.

Aby żaden hokejowy talent nie zmarnował się ze względu na sytuację finansową rodziny, Fundacja JSW postanowiła wesprzeć klub w zakresie sprzętu do wypożyczania przez początkujących zawodników. W ramach dotacji zakupiono łyżwy, kije, ochraniacze, parkany bramkarskie, rękawice, kaski i spodnie, doposażono też siłownię i sfinansowano organizację dwóch turniejów hokeja na lodzie dla 220 zawodników w Jastrzębiu-Zdroju.

Inne aktualności

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Zimowy zawrót głowy z Fundacją JSW

Ponad trzy tysiące najmłodszych mieszkańców naszego regionu nie mogło narzekać na brak atrakcji podczas tegorocznych ferii zimowych. I choć nie zawsze dopisywała pogoda, to mankamenty aury rekompensowały niespodzianki przygotowane między innymi dzięki wsparciu Fundacji…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Więcej aktualności