Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Fundacja JSW pomaga chorym dzieciom

Dwie multimedialne, cyfrowe tablice lekcyjne otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju. Zakup dwóch interaktywnych, 86-calowych monitorów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW w wysokości 25 tys. zł.

- Reakcja uczniów, a zarazem pacjentów naszego szpitala była niesamowita. Tej radości i tego błysku w ich oczach nie da się opisać. Dzieci mówiły, że w ich szkołach nie ma tak nowoczesnego sprzętu – powiedziała Sylwia Kucia, dyrektor Zespołu Szkół przy jastrzębskim szpitalu.

Interaktywne monitory charakteryzują się wysoką rozdzielczością obrazu, która umożliwia czytelne i precyzyjne wyświetlanie najdrobniejszych detali. Obrazu nie zaburza światło padające na ekran, dzięki czemu można z nich korzystać nawet w jasno oświetlonej klasie. Są samodzielnymi urządzeniami, do których nie trzeba dokupować nawet głośników, a zainstalowane oprogramowanie pozwala korzystać ze skomplikowanych aplikacji edukacyjnych.

- Po monitorze możemy pisać jak po tablicy suchościeralnej za pomocą dedykowanych „pisaków” albo palcem. Możemy też komponować ze sobą obraz i dźwięk. To stwarza zupełnie nowe możliwości edukacyjne, a przede wszystkim sprawia, iż dla uczniów lekcje stają się atrakcyjną przygodą z nauką. To dla młodych ludzi najlepszy sposób zdobywania wiedzy – powiedziała nauczycielka, Agata Orszulik.

Interaktywne monitory są wykorzystywane nie tylko podczas zajęć dydaktycznych, ale także opiekuńczo-wychowawczych i terapeutycznych, wspierając pracę pedagogów, psychologa i doradcy zawodowego.

- Uczniami naszej placówki są pacjenci szpitala. To dzieci i młodzież zmagająca się z różnymi problemami zdrowotnymi oraz niepełnosprawnościami, niektórzy od urodzenia, inni w efekcie wypadku lub choroby, która zaburzyła ich funkcjonowanie. Sprzęt, który nabyliśmy dzięki wsparciu Fundacji JSW, umożliwia wspomaganie rozwoju naszych uczniów, korygowanie i kompensowanie ich deficytów. Wyzwala także potencjał twórczy dziewcząt i chłopców, przez wykorzystanie dostępnych programów i podręczników multimedialnych, tworzenie i angażowanie się szkoły w różnorodne projekty, wykonywanie ćwiczeń interaktywnych na różnych poziomach i w zakresie różnych przedmiotów – podkreśliła dyrektorka szkoły.

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności