Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Fundacja JSW podsumowuje pierwszą inicjatywę - proekologiczną Mobilną Ambasadę Laudato Si'

Jedną z pierwszych inicjatyw powziętych przez Fundację JSW był projekt Mobilna Ambasada Laudato Si’ organizowany przy współpracy z Caritas Polska oraz Jastrzębską Spółką Węglową S.A.

Fundacja realizuje wyznaczone cele statutowe miedzy innymi organizując lub wspierając inicjatywy na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu oraz prowadzenia lub wspierania kampanii prospołecznych. Dlatego objazd Mobilnej Ambasady Laudato Si’ po naszym regionie przyczynił się do promowania proekologicznych działań całej Grupy Kapitałowej JSW

Po uroczystej inauguracji Mobina Ambasada wyruszyła w trasę po regionie, uwzględniając w szczególności gminy, na których zakłady Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej prowadzą działalność. Elektrycznym busem wraz z przedstawicielami Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Fundacji JSW podróżował przedstawiciel Caritas Polska, odbywając kilkadziesiąt spotkań z lokalnymi społecznościami, nawołując do „ekologicznego przebudzenia” w ramach pojęć ekologii integralnej, czyli tematów poruszających zagadnienia dbania o wodę, powietrze, odpady i filozofię no waste food. W trakcie spotkań  podkreślano możliwości rozpoczęcia inicjatyw związanych z utworzeniem Fundacji JSW, której nadrzędnym celem jest wsparcie lokalnych społeczności z terenów szczególnie narażonych na uciążliwość zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Na terenie działalności Fundacji JSW, znajdują się 42 parafie. Mobilnej Ambasadzie Laudato Si’ udało się odwiedzić 34 miejsca. Ekologiczna inicjatywa dotarła do następujących dekanatów województwa śląskiego: Pawłowice, Jastrzębie-Zdrój, Jastrzębie-Górne, Knurów, Orzesze oraz Suszec. Mobilna Ambasada Laudato Si’ dodatkowo zaznaczyła swoją obecność także podczas: Wielkiego Pikniku JSW, Marszu dla Życia i Rodziny w Jastrzębiu-Zdroju oraz Dniach Knurowa.

W tym miejscu pragniemy podziękować Proboszczom, Dyrektorom szkół i wszystkim osobom, które odwiedziły Mobilną Ambasadę Laudato Si’. Mamy nadzieję, iż ta inicjatywa przyczyniła się do pogłębienia wiedzy i świadomości ekologicznej mieszkańców naszego regionu.

Biorąc pod uwagę fakt, iż inicjatywa uzyskała szerokie grono odbiorców, szacowany na ok 10.000 uczestników, w znaczny sposób przekłada się to na rozpoznawalność projektu pn. Mobilna Ambasada Laudato Si’, a co za tym idzie na rozpowszechnienie wśród lokalnej społeczności informacji o powołaniu przez Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. Fundacji JSW.

 

Inne aktualności

PSIA SŁUŻBA – TO WYZWANIE I ZASZCZYT

MA TRZY MIESIĄCE I JUŻ ROZPOCZĘŁA INTENSYWNY TRENING PRZYGOTOWUJĄCY DO SŁUŻBY W ELITARNEJ SPECJALISTYCZNEJ GRUPIE POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZEJ PSP JASTRZĘBIE–ZDRÓJ. WABI SIĘ AMPER I JEST SUCZKĄ, OWCZARKIEM BELGIJSKIM. JEJ TRENEREM I OPIEKUNEM JEST STRAŻAK OCHOTNIK, KAMIL…

SZTUCZNA INTELIGENCJA POMAGA KSZTAŁCIĆ PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW

ZNAJOMOŚĆ TECHNICZNEGO JĘZYKA OBCEGO TO JEDNA Z PODSTAWOWYCH KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW. UCZNIOWIE Z PAWŁOWIC, LINGWISTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ROZWIJAJĄ TERAZ W NOWOCZESNEJ PRACOWNI JĘZYKOWEJ, KTÓRĄ WSPIERA SZTUCZNA INTELIGENCJA.

ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY Z FUNDACJĄ JSW

PONAD TRZY TYSIĄCE NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW NASZEGO REGIONU NIE MOGŁO NARZEKAĆ NA BRAK ATRAKCJI PODCZAS TEGOROCZNYCH FERII ZIMOWYCH. I CHOĆ NIE ZAWSZE DOPISYWAŁA POGODA, TO MANKAMENTY AURY REKOMPENSOWAŁY NIESPODZIANKI PRZYGOTOWANE MIĘDZY INNYMI DZIĘKI WSPARCIU FUNDACJI…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Wsparcie dla młodych piłkarzy

Fundacja JSW, będąc zaangażowanym partnerem społeczności lokalnej, przekazała środki finansowe na rzecz Ludowego Klubu Sportowego Zryw Bąków. Fundacja JSW współfinansowała zakup strojów meczowych, a także dresów sportowych dla najmłodszych piłkarzy tego klubu.

Nowa…

Komfortowe warunki w ZSP w Godowie

Zarząd Fundacji JSW przywiązując dużą wagę do wspierania placówek oświatowych, postanowił udzielić wsparcia Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Godowie na zakup klimatyzatorów.

Więcej aktualności