Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Ferie z Fundacją JSW w Knurowie

Dzięki środkom finansowym Fundacji JSW, knurowskie dzieci w przyszłym roku będą mogły aktywnie spędzić ferie zimowe.

Zarząd fundacji pozytywnie zaopiniował wniosek Centrum Kultury w Knurowie o udzielenie darowizny na rzecz organizacji zimowego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców Knurowa. Oznacza to, że Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej dofinansuje wypoczynek dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych w przyszłym roku.

- Zajęcia mają na celu integrację społeczną oraz umożliwienie łatwego dostępu do atrakcyjnych, rozwijających zajęć dla dzieci, również z rodzin z problemami materialnymi, którzy nie mogą pozwolić sobie na duży wydatek, aby ich dzieci mogły w ciekawy sposób spędzać wolny czas - wyjaśnia Centrum Kultury w Knurowie. 

Fundusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej pozwolą młodym mieszkańcom miasta rozwijać ich zainteresowania oraz poznać nowe sposoby spędzania wolnego czasu. Zimowe przedsięwzięcie zakłada dwa tygodnie atrakcji, warsztatów oraz wydarzeń kulturalnych, które mają rozbudzić wśród dzieci i młodzieży chęć aktywnego uczestnictwa w życiu i odejście od cyberprzestrzeni. 

- Działania pozwolą na zachęcenie mieszkańców do twórczego spędzania czasu wolnego, do poszukiwania i rozwijania pasji, a także do pogłębiania własnej wrażliwości. - dodają. 

W ramach kulturalnego zimowania z Fundacją JSW, bo tak nazywa się zimowa oferta Centrum Kultury w Knurowie, młodzież będzie miała okazję zwiedzić Muzeum Ognia, Muzeum Hutnictwa, Mobilne Planetarium. Ferie zakładają również wyjście do wrotkarni, kina oraz parku trampolin. 

 

Jest to kolejne dofinansowanie, jakie Fundacja JSW udzieliła na realizację przedsięwzięcia organizowanego przez Centrum Kultury w Knurowie.

 

D.Borczyk

Inne aktualności

PSIA SŁUŻBA – TO WYZWANIE I ZASZCZYT

MA TRZY MIESIĄCE I JUŻ ROZPOCZĘŁA INTENSYWNY TRENING PRZYGOTOWUJĄCY DO SŁUŻBY W ELITARNEJ SPECJALISTYCZNEJ GRUPIE POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZEJ PSP JASTRZĘBIE–ZDRÓJ. WABI SIĘ AMPER I JEST SUCZKĄ, OWCZARKIEM BELGIJSKIM. JEJ TRENEREM I OPIEKUNEM JEST STRAŻAK OCHOTNIK, KAMIL…

SZTUCZNA INTELIGENCJA POMAGA KSZTAŁCIĆ PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW

ZNAJOMOŚĆ TECHNICZNEGO JĘZYKA OBCEGO TO JEDNA Z PODSTAWOWYCH KOMPETENCJI ZAWODOWYCH PRZYSZŁYCH GÓRNIKÓW. UCZNIOWIE Z PAWŁOWIC, LINGWISTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI ROZWIJAJĄ TERAZ W NOWOCZESNEJ PRACOWNI JĘZYKOWEJ, KTÓRĄ WSPIERA SZTUCZNA INTELIGENCJA.

ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY Z FUNDACJĄ JSW

PONAD TRZY TYSIĄCE NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW NASZEGO REGIONU NIE MOGŁO NARZEKAĆ NA BRAK ATRAKCJI PODCZAS TEGOROCZNYCH FERII ZIMOWYCH. I CHOĆ NIE ZAWSZE DOPISYWAŁA POGODA, TO MANKAMENTY AURY REKOMPENSOWAŁY NIESPODZIANKI PRZYGOTOWANE MIĘDZY INNYMI DZIĘKI WSPARCIU FUNDACJI…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Wsparcie dla młodych piłkarzy

Fundacja JSW, będąc zaangażowanym partnerem społeczności lokalnej, przekazała środki finansowe na rzecz Ludowego Klubu Sportowego Zryw Bąków. Fundacja JSW współfinansowała zakup strojów meczowych, a także dresów sportowych dla najmłodszych piłkarzy tego klubu.

Nowa…

Komfortowe warunki w ZSP w Godowie

Zarząd Fundacji JSW przywiązując dużą wagę do wspierania placówek oświatowych, postanowił udzielić wsparcia Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Godowie na zakup klimatyzatorów.

Więcej aktualności