Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Ferie z Fundacją JSW w Knurowie

Dzięki środkom finansowym Fundacji JSW, knurowskie dzieci w przyszłym roku będą mogły aktywnie spędzić ferie zimowe.

Zarząd fundacji pozytywnie zaopiniował wniosek Centrum Kultury w Knurowie o udzielenie darowizny na rzecz organizacji zimowego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców Knurowa. Oznacza to, że Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej dofinansuje wypoczynek dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych w przyszłym roku.

- Zajęcia mają na celu integrację społeczną oraz umożliwienie łatwego dostępu do atrakcyjnych, rozwijających zajęć dla dzieci, również z rodzin z problemami materialnymi, którzy nie mogą pozwolić sobie na duży wydatek, aby ich dzieci mogły w ciekawy sposób spędzać wolny czas - wyjaśnia Centrum Kultury w Knurowie. 

Fundusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej pozwolą młodym mieszkańcom miasta rozwijać ich zainteresowania oraz poznać nowe sposoby spędzania wolnego czasu. Zimowe przedsięwzięcie zakłada dwa tygodnie atrakcji, warsztatów oraz wydarzeń kulturalnych, które mają rozbudzić wśród dzieci i młodzieży chęć aktywnego uczestnictwa w życiu i odejście od cyberprzestrzeni. 

- Działania pozwolą na zachęcenie mieszkańców do twórczego spędzania czasu wolnego, do poszukiwania i rozwijania pasji, a także do pogłębiania własnej wrażliwości. - dodają. 

W ramach kulturalnego zimowania z Fundacją JSW, bo tak nazywa się zimowa oferta Centrum Kultury w Knurowie, młodzież będzie miała okazję zwiedzić Muzeum Ognia, Muzeum Hutnictwa, Mobilne Planetarium. Ferie zakładają również wyjście do wrotkarni, kina oraz parku trampolin. 

 

Jest to kolejne dofinansowanie, jakie Fundacja JSW udzieliła na realizację przedsięwzięcia organizowanego przez Centrum Kultury w Knurowie.

 

D.Borczyk

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności