Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Dzień dziecka w Chwałowicach

Autor: Dominik Borczyk |

Przed nami jedno z najbardziej wyczekiwanych świąt na świecie - Dzień Dziecka. Ten dzień będzie celebrowany na wiele sposobów, a jedną z opcji jest udział w wydarzeniu organizowanym przez Dom Kultury w Chwałowicach.

Bogatą ofertę atrakcji z okazji Dnia Dziecka przygotowali pracownicy Domu Kultury w Chwałowicach, którzy zapraszają wszystkie dzieci do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w najbliższy piątek, 2 czerwca na terenie ogrodu społecznego w Rybniku.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:30. Na uczestników będą czekać animacje, warsztaty, kącik czytelniczy oraz wiele innych urozmaiceń. Nie zabraknie również dmuchanych atrakcji, które niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników takich imprez. Na terenie obiektu zostanie uruchomiona strefa łasucha, w której będzie można zakupić napoje, lody oraz gofry.   

Ostatnim elementem dziecięcego, bezpłatnego wydarzenia będzie koncert w wykonaniu zespołu Chwila Nieuwagi.

Zarząd Fundacji JSW przekazał darowiznę na realizację tego przedsięwzięcia. 

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności