Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Warsztaty etnologiczne dla dzieci z Pawłowic.

Autor: Dominik Borczyk |

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach dzięki darowiźnie udzielonej przez Fundację JSW zorganizowała kolejne wydarzenie w ramach projektu: „Podróże po literaturze”.

Gminna Biblioteka w Pawłowicach udowadnia, że nie jest placówką oferującą tylko i wyłącznie darmowe wypożyczenie książek, a generatorem spotkań - ludzi, artystów, myśli i szerokorozumianej kultury. Dzięki cyklowi spotkań pod hasłem: „Podróże po literaturze” biblioteka zorganizowała warsztaty etnologiczne dla dzieci z Pawłowic.

„Papierowy zawrót głowy„, bo tak nazywały się warsztaty prowadzone przez Annę Mojżyszyk z Opowiadamy o świecie były okazją do tego, aby dzieci m.in. zamoczyły ręce w ciepłej pulpie,  wydobyły papierową masę i stworzyły z niej unikatowe przedmioty.

- Z papierowych ręczników i starych gazet zrobiły papier czerpany, który udekorowały za pomocą kwiatów i listków. Dzięki warsztatom uczniowie poznali ideę kreatywnego recyklingu, rozwijali swoje zdolności manualne i wyobraźnię, świetnie się przy tym bawiąc! - relacjonuje biblioteka.

Inne aktualności

Więcej aktualności