Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Warsztaty etnologiczne dla dzieci z Pawłowic.

Autor: Dominik Borczyk |

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach dzięki darowiźnie udzielonej przez Fundację JSW zorganizowała kolejne wydarzenie w ramach projektu: „Podróże po literaturze”.

Gminna Biblioteka w Pawłowicach udowadnia, że nie jest placówką oferującą tylko i wyłącznie darmowe wypożyczenie książek, a generatorem spotkań - ludzi, artystów, myśli i szerokorozumianej kultury. Dzięki cyklowi spotkań pod hasłem: „Podróże po literaturze” biblioteka zorganizowała warsztaty etnologiczne dla dzieci z Pawłowic.

„Papierowy zawrót głowy„, bo tak nazywały się warsztaty prowadzone przez Annę Mojżyszyk z Opowiadamy o świecie były okazją do tego, aby dzieci m.in. zamoczyły ręce w ciepłej pulpie,  wydobyły papierową masę i stworzyły z niej unikatowe przedmioty.

- Z papierowych ręczników i starych gazet zrobiły papier czerpany, który udekorowały za pomocą kwiatów i listków. Dzięki warsztatom uczniowie poznali ideę kreatywnego recyklingu, rozwijali swoje zdolności manualne i wyobraźnię, świetnie się przy tym bawiąc! - relacjonuje biblioteka.

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności