Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Cyfrowe wsparcie Fundacji JSW

Na początku nowego roku szkolnego na uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju czekała komputerowa niespodzianka. Do dyspozycji dzieci i młodzieży oddano nowoczesną pracownię informatyczną, która powstała dzięki wsparciu Fundacji JSW. To już dziewiąta tego typu klasopracownia, której utworzenie w placówkach edukacyjnych regionu finansowała Fundacja.

Korzystając ze wsparcia Fundacji JSW, dyrekcja szkoły wybrała 24 zestawy komputerowe, których specyfikacja najlepiej odpowiadała edukacyjnym potrzebom uczniów. W pracowni na dzieci i młodzież czekał nie tylko nowoczesny sprzęt komputerowy, ale także nowe, ergonomiczne krzesła i stoliki.

Tak wyposażona pracownia informatyczna jest marzeniem każdego dyrektora szkoły. Bez wątpienia podniesie poziom kompetencji cyfrowych uczniów, jak i nauczycieli, które są niezbędne we współczesnym, multimedialnym świecie. Nasze starsze komputery lata świetności już dawno miały za sobą. Był to sprzęt kupowany okazjonalnie, a więc różnych marek i producentów, co znacznie komplikowało pracę, która była w dodatku przerywana częstymi awariami. Dzięki pomocy Fundacji JSW te problemy odeszły już do historii – powiedziała Cecylia Kieć, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im.

Nowoczesna pracownia komputerowa będzie służyć nie tylko do zajęć z informatyki. Korzystać z niej będą także nauczyciele innych przedmiotów, dla których nowoczesne oprogramowanie otwiera nowe przestrzenie edukacyjne.

W ten sposób zyskaliśmy wspaniałe warunki do doskonalenia sposobu prowadzenia lekcji, by bardziej angażowały uczniów, rozwijały w nich umiejętności twórczego i krytycznego myślenia oraz pracy w zespole – dodaje wicedyrektorka szkoły.

FOTO [SP 18 w Jastrzębiu-Zdroju]

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności