Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Chemiczne pokazy w Knurowie

Warsztaty oraz spektakularne pokazy chemiczne przeniosły uczestników półkolonii w Knurowie w świat nauki i nowych doświadczeń.

W ramach kulturalnego zimowania z Fundacją JSW, bo tak nazywa się oferta zimowych półkolonii przygotowanej przez Centrum Kultury w Knurowie, odbyły się warsztaty chemiczne z ChemicAL World. Uczestnicy półkolonii mogli się przekonać, że chemia to nie tylko skomplikowane wzory oraz tabele. 

- Mali odkrywcy mogli zobaczyć, jak coś stałego zamienia się w gaz, a całość uświetniła masa dymu oraz ogromne ilości piany, które małym chemikom nawet się nie śniły - relacjonuje Centrum Kultury w Knurowie. 

Beneficjenci projektu dofinansowanego przez Fundację Jastrzębskiej Spółki Węglowej skupili się wokół dwutlenku węgla, który jest królem wszystkich eksperymentów. 

Warsztaty chemiczne, to jedna z wielu atrakcji, które przygotowano dla beneficjentów zimowego przedsięwzięcia realizowanego we współpracy z Fundacją JSW. W ramach kulturalnego zimowania z Fundacją JSW, młodzież miała okazję zwiedzić Muzeum Ognia, Muzeum Hutnictwa, czy Mobilne Planetarium. Ferie zakładały również wyjście do wrotkarni, kina oraz parku trampolin.  

 

D.Borczyk
Fot. Agnieszka Łyko

Inne aktualności

Cykl koncertowych wieczorów z klasyką powrócił!

8 października w Centrum Kultury w Pawłowicach odbędzie się koncert Andrzeja Canibała, uznanego mistrza akordeonu. To wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu Fundacji JSW.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Publicznym nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW kontynuuje swoje zaangażowanie w społeczności Jastrzębia-Zdroju, wspierając najmłodszych mieszkańców. Ostatnim efektem naszych działań jest nowo otwarty plac zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 18, który stał się miejscem radości i bezpiecznej…

Nowoczesna pracownia językowa

W dobie globalizacji umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się nieodzownym elementem sukcesu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Właśnie dlatego Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju postanowił stworzyć nowoczesną…

Modernizacja placówek oświatowych

Dzięki Fundacji JSW uczniowie mogli wrócić do nowych, zmodernizowanych szkół i pracowni. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rozpoczęto nabór kolejnych wniosków

Fundacja JSW rozpoczęła ostatni nabór wniosków o udzielenie darowizny ze środków Fundacji JSW w tym roku.

Wakacyjna kopalnia atrakcji

W tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach przekształciła się w miejsce niezwykłych przygód i edukacji dla dzieci i młodzieży z gminy. To wszystko stało się możliwe dzięki Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która wsparła inicjatywę,…

Więcej aktualności