Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Chemiczne pokazy w Knurowie

Warsztaty oraz spektakularne pokazy chemiczne przeniosły uczestników półkolonii w Knurowie w świat nauki i nowych doświadczeń.

W ramach kulturalnego zimowania z Fundacją JSW, bo tak nazywa się oferta zimowych półkolonii przygotowanej przez Centrum Kultury w Knurowie, odbyły się warsztaty chemiczne z ChemicAL World. Uczestnicy półkolonii mogli się przekonać, że chemia to nie tylko skomplikowane wzory oraz tabele. 

- Mali odkrywcy mogli zobaczyć, jak coś stałego zamienia się w gaz, a całość uświetniła masa dymu oraz ogromne ilości piany, które małym chemikom nawet się nie śniły - relacjonuje Centrum Kultury w Knurowie. 

Beneficjenci projektu dofinansowanego przez Fundację Jastrzębskiej Spółki Węglowej skupili się wokół dwutlenku węgla, który jest królem wszystkich eksperymentów. 

Warsztaty chemiczne, to jedna z wielu atrakcji, które przygotowano dla beneficjentów zimowego przedsięwzięcia realizowanego we współpracy z Fundacją JSW. W ramach kulturalnego zimowania z Fundacją JSW, młodzież miała okazję zwiedzić Muzeum Ognia, Muzeum Hutnictwa, czy Mobilne Planetarium. Ferie zakładały również wyjście do wrotkarni, kina oraz parku trampolin.  

 

D.Borczyk
Fot. Agnieszka Łyko

Inne aktualności

Więcej aktualności