Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

"Bajtle Warzom" w Gogołowej

28 września w Zespole Szkół w Gogołowej odbyło się oficjalne otwarcie w pełni wyposażonej kuchni ufundowanej przez Fundację JSW. W ramach projektu „Bajtle Warzom” dzieci uczestniczą w zajęciach kulinarnych, podczas których poznają tradycyjną kuchnię regionalną i zasady zdrowego odżywiania.  

Celem projektu jest również wpojenie uczniom samodzielności, dbania o porządek w swoim otoczeniu, oraz planowania. Przy realizacji projektu zaangażowani będą rodzice oraz lokalna społeczność. W planach są spotkania z członkiniami lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich oraz wycieczki np. do pobliskiej piekarni czy restauracji. Do tej pory klasa pani Karoliny, która jest pomysłodawczynią projektu, piekła już ciastka, babeczki i pizzę. Oczywiście ta ostatnia była dla dzieciaków największą atrakcją.

Szkoła otrzymała również środki na „Magiczny Dywan” czyli interaktywną pomoc dydaktyczną – projektor wyświetlający na podłodze animacje reagujące na ruch.  „Magiczny Dywan” przeznaczony jest do nauki, ćwiczeń ruchowych, gier i zabaw. Urządzenie pomaga w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę i umiejętności, ale także ćwiczyć pamięć, czas reakcji i spostrzegawczość.   Na ten moment zakupiono oprogramowanie pozwalające na wykorzystanie „Magicznego Dywanu” w klasach 1-3, jednak planowany jest zakup kolejnego, które pozwoli zaangażować również starszych uczniów.

Inne aktualności

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Komunikat dotyczący terminu rozpatrywania wniosków nadesłanych na wakacyjno-letni nabór

Zarząd Fundacji JSW informuje, że dokumenty aplikacyjne złożone na nabór wakacyjno-letni tj. do 20 maja 2024 roku będą rozpatrzone do końca lipca 2024 roku.

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności