Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Artur Dyczko - Prezes Fundacji JSW wybrany Osobowością Roku

Artur Dyczko - Prezes Fundacji JSW, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych, oraz szef Sztabu Kryzysowego JSW SA został uhonorowany tytułem Osobowości Roku. 

Kapituła Górniczego Sukcesu Roku przy GIPH, nadając to wyróżnienie, doceniła szczególny wkład Artura Dyczko w utrzymaniu produkcji w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i perfekcyjne kierowanie sztabem kryzysowym, koordynującym działania produkcyjne i profilaktyczne w czasie pandemii. Wyraziła też uznanie laureatowi za olbrzymie zaangażowanie w działania Fundacji JSW, dzięki którym służba zdrowia w regionie uzyskała niebagatelne wsparcie finansowe oraz za organizację akcji honorowego krwiodawstwa i oddawania osocza przez ozdrowieńców dla chorujących na COVID-19. W sumie - w przeprowadzonych akcjach uczestniczyło 1658 osób, które oddały 568 litrów krwi oraz 102 litry osocza.

Tytuł Osobowość Roku w Konkursie Górniczy Sukces Roku to dla mnie wielki honor. Tak naprawdę Osobowością Roku są wszyscy pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy w ciężkich czasach pandemii byli skoncentrowani na walce nie tylko z wirusem, ale przede wszystkim walczyli o swoje miejsca pracy. To dzięki ich ogromnej mobilizacji wygraliśmy walkę z pandemią w najtrudniejszym czasie dla kopalń. Dzięki nim jesteśmy gotowi z takim samym poświęceniem stawić czoła kolejnym wyzwaniom – mówi wiceprezes Dyczko.

Utrzymanie ciągłości produkcji, wywiązywanie się z kontraktów, dbałość o jakość i terminowość dostaw dla kontrahentów – to zadania produkcyjne. Jednak trzeba pamiętać, że olbrzymim wysiłkiem było wsparcie pracowników JSW dla stacji sanepidu. Gotowość do pomocy w każdej sytuacji stała się znakiem rozpoznawczym załogi.

- Walczyliśmy nie tylko o utrzymanie miejsc pracy i z koronawirusem, ale stoczyliśmy również walkę z hejtem, który dotykał górników i ich rodziny. Dziękuję wszystkim za udział w akcji „STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika”. Cieszę się, że Kapituła dostrzegła również działalność Fundacji JSW. To ważne, bo przecież jej fundatorami są wszyscy pracownicy Spółki. Wsparcie dla szpitali, zakup respiratorów za prawie milion złotych i pomoc dla samorządów lokalnych, to dowody zjednoczenia firmy ze społecznością lokalną. Dziękuję także Włodzimierzowi Hereźniakowi, byłemu prezesowi JSW, który zgłosił mnie do tej nagrody – podkreśla Artur Dyczko, wiceprezes JSW ds. technicznych i operacyjnych.

Mimo pandemii Spółka mocno zaakcentowała swój związek z tradycją walki o wolność. Czterdziesta rocznica Porozumienia Jastrzębskiego, czterdziestolecie powstania Solidarności, setna rocznica zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, 102 rocznica odzyskania niepodległości i uroczyste upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych stały się okazją do patriotycznego koncertu transmitowanego online przez Internet.

- Możemy być strudzeni, ale wciąż jesteśmy niepokonani. Tak było, jest i będzie, bo taką tradycją jest przesiąknięta ziemia na której żyjemy i pracujemy. Udowodniliśmy to wszyscy po raz kolejny. Szanowni Państwo, Pracownicy JSW i Mieszkańcy naszego regionu, w hołdzie Państwu składam to wyróżnienie – podkreśla wiceprezes Artur Dyczko.   

Celem konkursu Górniczy Sukces Roku jest promocja i popularyzacja przedsięwzięć na rzecz innowacyjności oraz rozwoju polskiego górnictwa podziemnego, wyróżnienie osobowości o szczególnym dla niego znaczeniu oraz działań proekologicznych. Przeprowadzany jest w trzech kategoriach - Innowacyjność, Ekologia oraz Osobowość Roku.

W kategorii Innowacyjność Kapituła przyznała dwie równorzędne nagrody. Otrzymali je Lubelski Węgiel Bogdanka za: „Optymalizację technologiczno-organizacyjną eksploatacji ściany o wybiegu 7100 m” oraz Becker-Warkop za: „Ciągnik akumulatorowy typu CA-190 z ognioszczelną baterią litową typu VOLTER”. Wyróżnieniami uhonorowała Famur za: „Autorski automatyczny kompleks ścianowy” oraz Fabrykę Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING za: „Łańcuch ogniowy górniczy płaski wysokowytrzymały FASING 56x187”.

W kategorii Ekologia uhonorowany został Główny Instytut Górnictwa za: „Metodę oceny zagrożenia zawodnieniami terenów górniczych”.

***

Górniczy Sukces Roku to konkurs organizowany od 12 lat przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową. Decyzje o nagrodach i wyróżnieniach zapadły 4 marca podczas posiedzenia Kapituły Górniczego Sukcesu Roku w Górniczej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Katowicach. W skład tego gremium wchodzą m.in. profesorowie: Piotr Czaja, Józef Dubiński, Monika Hardygóra, Franciszek Plewa, Krystian Probierz, Stanisław Prusek oraz dr hab. inż. Jacek Sobczyk, prof. nadzw. IGSMiE PAN, dr inż. Andrzej Tor, dr inż. Jerzy Kicki, a także Janusz Olszowski, Henryk Paszcza, Jarosław Zagórowski.

Inne aktualności

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Zimowy zawrót głowy z Fundacją JSW

Ponad trzy tysiące najmłodszych mieszkańców naszego regionu nie mogło narzekać na brak atrakcji podczas tegorocznych ferii zimowych. I choć nie zawsze dopisywała pogoda, to mankamenty aury rekompensowały niespodzianki przygotowane między innymi dzięki wsparciu Fundacji…

Nowoczesny gabinet SI w Jastrzębiu-Zdroju

Fundacja JSW udzieliła finansowego wsparcia na stworzenie nowego gabinetu integracji sensorycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dzięki temu wsparciu, placówka ma teraz możliwość świadczenia nowych usług, skierowanych do dzieci, u których…

Więcej aktualności