Pomagamy szyć maseczki

Dzięki wsparciu Fundacji JSW w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mszanie powstała pracownia krawiecka. Pierwotnie miała ona szyć stroje dla zespołów artystycznych działających w Ośrodku. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w pracowni powstają maseczki.

- Od początku powstania Fundacji JSW GOKiR w Mszanie aplikował o pieniądze i darowizny na wszelkie działania związane nie tylko z kulturą, ale także z funkcjonowaniem ośrodka. Dotychczas otrzymaliśmy już w sumie ponad 100 tys. zł . Jednym z projektów jest projekt pracowni krawieckiej w Gogołowej. Wartość tego projektu to ponad 22 tys, zł z czego 17 tys zł otrzymaliśmy z Fundacji JSW – mówi Rafał Jabłoński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.

Dotychczas pracownia uszyła już ok. 2 tys maseczek. Ich pierwsza partia trafiła do szpitala w Raciborzu. Potem do ośrodków zdrowia, urzędów i mieszkańców.

- Na samym początku dziennie powstawało 100 maseczek. Teraz powstaje ich już ok. 200. Trening czyni mistrza – mówi dyrektor Jabłoński.

Jak deklarują pracownicy Ośrodka, maseczki będą szyć, tak długo, jak długo będą one potrzebne.