Wystawa sprzętu pszczelarskiego w Ornontowicach

,,Nie ma pszczół, nie ma zapylania, nie ma roślin, nie ma zwierząt, nie ma ludzi”- powiedział Albert Einstein i niestety się nie mylił. Dziś wiemy już na pewno, że gdyby zabrakło pszczół ludzkość byłaby poważnie zagrożona. Dlatego warto rozmawiać o pszczołach i ogromnej roli jaką odgrywają w środowisku naturalnym, którego my również jesteśmy częścią. 

W środę 17 lutego w Ornontowicach odbyło się otwarcie wystawy sprzętu pszczelarskiego. Na miejscu można było oglądać wyposażenie zakupione dzięki dotacji Fundacji JSW, które służy członkom Rejonowego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Ornontowicach podczas wykładów i warsztatów dla dzieci i dorosłych. A wszystko to w ramach obchodów 100-lecia Rejonowego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Ornontowicach. 

Głównym celem projektu było, poprzez szerzenie informacji o życiu pszczół, pracy pszczelarza i ochronie środowiska, uświadomienie społeczeństwu jak ważną  dla ludzi rolę spełnia pszczoła miodna. Dlatego przy okazji jubileuszu postanowiono wrócić do dobrych tradycji edukowania o ochronie pszczół. W planach są prelekcje w szkołach, spotkania ze wspólnotami społecznymi, festyny, warsztaty dla kobiet i wiele innych. Aby w jak najbardziej atrakcyjny sposób przekazywać te cenne informacje pszczelarze przechodzą szkolenia w zakresie wystąpień publicznych, których efekty mogliśmy obserwować na otwarciu wystawy.

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu i rychłe wznowienie warsztatów.