"STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika!" wśród najlepszych praktyk odpowiedzianego biznesu

15 kwietnia b.r., już po raz dziewiętnasty Forum Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce (FOB) ogłosiło raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce”. Podsumowując i analizując kluczowe dla odpowiedzialnego biznesu wydarzenia 2020 roku, eksperci organizacji wskazują w raporcie najciekawsze i godne naśladowania praktyki biznesowe minionego roku. Kolejny już raz zwrócili oni uwagę na działania realizowane przez Grupę JSW.

W tegorocznej edycji raportu wskazano aż pięć dobrych praktyk Grupy JSW, w tym „Kampanię społeczną Fundacji JSW „STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika”, która miała bronić górników przed falą hejtu, którego ofiarą padli wiosną 2020 roku. Fundacja JSW stanęła w obronie pracowników, którzy najpierw zostali zaatakowani przez chorobę, a następnie przez własnych sąsiadów obawiających się zakażenia.

Odpowiedzialne za opracowanie raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu to organizacja ekspercka, będąca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspiruje biznes, który zmienia świat, i łączy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Forum to grono ekspertów i specjalistów z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju.

Pozostałe dobre praktyki Grupy JSW wskazane w raporcie to: „Ratownicy kontra COVID-19”, „Lek na COVID-19 dzięki górnikom z JSW”, „Zodox” oraz „Kopalnia Wiedzy JSW: portal edukacyjny dla dzieci”.