Fundacja JSW włącza się do Biegu po Nowe Życie!

Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca, biegniemy wspólnie w Wiśle, bo „transplantologia potrzebuje wsparcia nas wszystkich”. Osoby po przeszczepieniu, sławy polskiej medycyny transplantacyjnej oraz przyjaciele Biegu po Nowe Życie – osoby znane z filmu i telewizji, teatru, sceny muzycznej czy kabaretowej i sportowcy oraz partnerzy projektu spotkają się ponownie w miejscu, w którym wszystko zaczęło się 10 lat temu! 

Wsparcie Biegu po Nowe Życie to dla nas okazja do przypomnienia, jak wiele zależy od naszych indywidualnych decyzji – mówi Barbara Piontek, prezes Fundacji JSW i prezes zarządu JSW S.A. – Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać inicjatywę, której nie byłoby bez wspaniałego rozwoju śląskiej medycyny i transplantologii, a przecież Jastrzębska Spółka Węglowa to przedsiębiorstwo osadzone bardzo mocno w regionie. Wspierając Bieg, wspieramy idee i cele, które są nam bardzo bliskie – dodaje.

18. z kolei, a 10. wiślańska edycja wydarzenia odbędzie się już w najbliższą sobotę. Najważniejsze jest to, że możemy się spotkać „na żywo”, nie będzie jakiegoś specjalnego jubileuszu, raczej sporo wspomnień sprzed lat podczas spotkań tych oficjalnych i tych bardziej nieformalnych – mówi Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia. 

Na starcie stanie 60 sztafet, które poprowadzą między innymi: Przemysław Saleta, Anna Dąbrowska, Tomasz Karolak, Adam Woronowicz, Anita Jańcia, Rafał Zawierucha, Olga Kalicka, Marek Plawgo, Ela Romanowska, Marcin Mroczek i Katarzyna Pakosińska. Na trasie zobaczymy także Marcina Gortata. Znakomity koszykarz, w przeszłości reprezentujący między innymi Orlando Magic, Washington Wizzards i Los Angeles Clippers po raz pierwszy wystartuje w Biegu po Nowe Życie i będzie drugim obok Cezarego Trybańskiego graczem NBA w „transplantologicznej” drużynie.

W 18. Biegu po Nowe Życie, który rozpocznie się 12 czerwca o 12:00 na rynku w Wiśle weźmie także udział ponad 30 lekarzy i koordynatorów z najważniejszych polskich ośrodków transplantacyjnych.