Prezentacja Fundacji JSW

W niedzielę, 19 maja 2019 roku o godz. 12.30 w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju, Fundacja JSW będzie prezentowana podczas Mszy Świętej inaugurującej projekt Caritas Polska i Jastrzębskiej Spółki Węglowej o nazwie „Mobilna Ambasada Laudato Si”.

fot. caritas.pl

Wydarzenie będzie promowało proekologiczne nauczanie Kościoła. W akcji wykorzystany zostanie sponsorowany przez Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. autobus elektryczny, nazwany „Mobilną Ambasadą Laudato Si’”. Mobilna Ambasada podróżując po okolicznych parafiach, promuje proekologiczne nauczanie w kontekście papieskiej encykliki „Laudato Si'”

Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie do „ekologicznego przebudzenia”, czyli zmiany świadomości i postaw społecznych względem środowiska naturalnego.